Budujemy świąteczny klimat

W ubiegłym roku TV LO zaskoczyło świąteczną akcją Mannequin Challenge, w tym roku Bożonarodzeniową pocztę przemieniła w coś niezwykłego drużyna Odysei Umysłu, która postanowiła w ramach warsztatów ciesielskich zbudować ogromny drewniany „Wish Box” i wystawić go na światło dzienne ku radości wszystkich Piątkowiczów.

Jak to działało? Bardzo prosto… wystarczyło pobrać „życzeniową karteczkę” z biblioteki (dostępnych było kilka szablonów, głównie w postaci szalonych dodruków, ponieważ nie spodziewaliśmy się, że nasza poczta będzie miała takie wzięcie”), wypełnić ją życzeniami i wrzucić do czerwonej skrzynki na listy pełniącej wartę w czytelni lub do pudełka pod choinką. Świąteczne elfy życzenia z czerwonej skrzyneczki rozwieszały na boxie, a te spod choinki dostarczały do rąk własnych. Trzeba przyznać, że miały sporo pracy.

Akcję „Budujemy świąteczny klimat” umożliwił Fundusz Młodzieżowy, dzięki któremu udało się zakupić materiały do eventu.

Warto dodać, że konstrukcja została także użyta podczas Jam Session – posłużyła jako rozświetlony lampkami choinkowymi kiosk, w którym można było dostać świąteczne wydanie Stefan Newsa oraz pierniczki pieczone przez redakcję.

 

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg