VI edycja Speakers Corner w V LO w Gdańsku

VI edycja Speakers Corner z powodu obostrzeń epidemicznych towarzyszących pandemii odbyła się online.

Prelegentów zapowiadali:

Natalia Jażdżewska, 2 CP
Aleksander Jakusz, 3 C

A w reżimie sanitarnym wystąpili:

Filip Tusk z klasy 3D „Eating Disorders”
Stanisław Szeliga z klasy 3E „Confessions Of A Blond Bombshell”
Maja Łazicka z klasy 2C „Why Don’t We All Speak English?”
Adrianna Grzybek z klasy 1D „Toxic Standard Of Beauty”

Organizatorzy zdecydowali, że w tym roku zostanie przyznana wyłącznie nagroda publiczności. Głosowanie odbyło się online, a wyróżnienie otrzymał Filip Tusk. Każdy z mówców otrzymał w podziękowaniu bon do Empiku finansowany ze środków Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego.
Gościem Specjalnym zgodziła się zostać nasza absolwentka, pani Kinga Eysturland (skandynawistka, pasjonatka podróży, córka pani wicedyrektor V LO Joanny Szymczak-Kolarz), która porwała słuchaczy opowieścią o nauce języka angielskiego.
Zarówno prezentacje naszych uczniów, jak i gościnny występ pani Kingi można obejrzeć na szkolnym kanale yt

Na tegorocznej edycji Speakers Corner w V LO, dofinansowanej przez Gdański Fundusz Młodzieżowy, skorzystała również biblioteka V LO, dla której uczestnicy pozyskali 5 nowych tytułów książek – z myślą o mówcach V LO przygotowujących się do publicznych wystąpień, którzy zdecydują się wystąpić w kolejnych edycjach wydarzenia.

Zakupiliśmy:

„Public speaking for success” (Dale Carnegie)
„How to Develop Self-Confidence&Influence People by Public Speaking” (Dale Carnegie)
„The Art of Public Speaking. The Original Tool for Improving Public Oration” (Dale Carnegie)
„Bare. A guide to bruttally honest public speaking”
„Leave’em speachless. How to conquer your fear of public speaking and turn it into your most powerful weapon” (Tom Zalaski)

Pani Kinga Eysturland również nie zajrzała do biblioteki z pustymi rękami. Zostaliśmy obdarowani między innymi niezwykłym wydaniem sztuki celebrowania każdej wolnej chwili „Codziennie jest piątek”, której pani Kinga jest współautorką.
Dziękujemy też Sponsorowi, czyli Gdańskiemu Funduszowi Młodzieżowemu, dzięki któremu było możliwe  symboliczne nagrodzenie mówców oraz zakupienie książek – planujemy je wykorzystać podczas przygotowań do kolejnej edycji Speakers Corner.