Mikołajkowe Jam Session po raz czwarty w Piątce

Muzyczne imprezy w V LO od lat niezmiennie cieszą się niesłabnącą popularnością. Kiedyś czekaliśmy niecierpliwie na Talenty Piątki, od czterech lat zimą, dodatkowo do kalendarza szkolnych imprez wdziera się radośnie, hałaśliwie, lecz w żadnym wypadku kakofonicznie Jam Session.

W tym roku koordynowany przez Maję Leczkowską z klasy III d ubrał się w klawisze fortepianu i nuty, zabłysnął sznurami lampek i odsłonił niewątpliwy talent do improwizacji muzycznej. Chociaż obecność zespołów na scenie, chcących zaprezentować gotowe, wcześniej przygotowane utwory, była traktowana pobłażliwie, przez cały czas trwania imprezy królowały występy spontaniczne, w których soliści, gitarzyści, perkusiści i inni muzycy prezentowali standardy i ich wariacje. Pojawiały się nawet wykonane własnoręcznie instrumenty.

Na koncercie zawitali goście z Gdańskich liceów. W ciągu 3 godzin nobliwą aulę V LO odwiedziło około 300 muzykomanów, w kulminacyjnym momencie jednocześnie w auli przebywało ponad 150 osób.

Jam Session uświetniła pomysłodawczyni i koordynatorki pierwszych  dwóch edycji, Maria Banach. Dziękujemy również za pojawienie się i występy innym absolwentom Piątki, których nie zabrakło zarówno na występach jak i na widowni.

Atmosfera okazała się tak przyjazna, że część uczestników nie zamierzała wracać do domów mimo, że impreza o godzinie 20 wieczorem dobiegła końca i obsługa techniczna zaczęła chować instrumenty.

Warto wspomnieć, że Jam Session otrzymał w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego dofinansowanie w wysokości 500 zł, z którego zakupiliśmy nagrody dla uczestników oraz dodatkowe oświetlenie i materiały dekoracyjne podkreślające klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Koncertowi towarzyszył kiermasz ciast, z którego przychód w całości przeznaczony był na inicjatywę Szlachetna Paczka.

Kolejna edycja Jam Session dopiero za rok, ale już nie możemy się jej doczekać!


Zdjęcia i opieka nad imprezą: Dorota Drzewińska-Bandzmer

 

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg