Książkowa Pomoc – finał czerwcowej akcji Piątka dla Piątki

W czwartek 27.09.2019 roku na Oddziale Neonatologicznym Szpitala dziecięcego w Gdańsku-Oliwie miało miejsce zwieńczenie czerwcowej akcji V LO oraz firmy KEMIRA „Książkowa Pomoc,” która po raz drugi odbyła się na dziedzińcu naszej szkoły. W czerwcowe słoneczne popołudnie w przeciągu trzech godzin spędzonych przy muzyce, kawie, słodkościach, zabawie z dziećmi i rozmowach, ze sprzedaży książek udało się zebrać sumę potrzebną do zakupu specjalistycznego sprzętu do terapii oddechowej dla małych pacjentów. Ta długo wyczekiwana aparatura będzie służyła nie tylko maluszkom i wcześniakom, ale również starszym dzieciom.

„Wykorzystywać będziemy ten sprzęt u dzieci chorych na zapalenie płuc lub oskrzelików, u wcześniaków, dzieci z przewlekłą niewydolnością oddechową. Pomoże on najmłodszym wrócić do zdrowia. Korzystając z miękkich, komfortowych rurek i otwartego systemu wentylacji, dzieci mogą swobodnie jeść, rozmawiać i bawić się. To dla nas bardzo ważne wsparcie, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się sezonu jesienno-zimowego i nasilenia się infekcji wśród najmłodszych” wyjaśnia Dagmara Kondracka-Dajnowicz, ordynator Oddziału Niemowlęcego i Neonatologicznego. „Ideą naszej współpracy jest, aby zbiórka prowadziła do zakupu nowoczesnego urządzenia, które podnosi standard leczenia naszych małych pacjentów” – mówi Małgorzata Paszkowicz, prezes Szpitala Dziecięcego Polanki. „ Dzięki temu urządzeniu hospitalizacja pacjenta będzie krótsza i efektywniejsza.
Bardzo dziękujemy młodzieży z V LO i mamy nadzieje, że to współpraca na lata”. My również mamy nadzieję i apetyt na więcej. We współpracy z firmą KEMIRA, która bardzo zaangażowała się w przygotowanie akcji starając się włączyć w nią jak największą ilość firm z całego Trójmiasta mamy zamiar kontynuować nasze wspólne przedsięwzięcie również w następnym roku.

Zeszłoroczny zakup pompy infuzyjnej oraz niebagatelna suma ponad 9000 zł zebrana w tym roku w przeciągu trzech godzin stawia nam wysoką poprzeczkę na lata następne. Mamy nadzieję, że uda się pobić ten rekord i w kolejnym roku Oddział nr 5 Szpitala Dziecięcego wzbogaci się o kolejny
specjalistyczny sprzęt.

Bardzo dziękujemy pomysłodawczyniom naszej akcji, pani Katarzynie Tusk-Olczak, nauczycielce V LO, oraz pani Mai Paradeckiej HR Manager Firmy KEMIRA, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom V LO Gdańsk za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie akcji oraz firmom, które w tak piękny sposób przyczyniły się do sukcesu naszej wspólnej akcji. Firmy i instytucje współpracujące z nami to:
Alexander Mann, Amber Expo, Alexander Chwaszczyno, Biblioteka Gdańsk, Arla, DNVGL, FujuFilm, Intel, Laureate, MacGregor, Omida Logistics, Pracodawcy Pomorza, Santander, State Street, Vector oraz Gdańskie Zoo. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok.

O akcji można poczytać tutaj

O poprzedniej edycji 2018 można poczytać tutaj, o finale edycji 2018 można poczytać tutaj