VII edycja Speakers Corner

W ciągu minionych trzech lat świat wokół nas zmieniał się diametralnie. Efekty tych przeobrażeń odczuliśmy bardzo dotkliwie jako ogniwa szkolnych społeczności, pracownicy firm, czy po prostu członkowie rodzin, dla których przytulna codzienność przekształciła się w swego rodzaju więzienie. Sprzed biurek, z plenerów, z kinowych i wykładowych sal przenieśliśmy się przed komputery, zapadliśmy w fotele, zagapiliśmy się w ekrany telefonów.

W Piątce odczuliśmy zmiany szczególnie mocno. My, budujący pokoleniowe mosty podczas corocznych wydarzeń, organizatorzy Talentów, badacze, działacze, podróżnicy, nagle przeszliśmy do rzeczywistości światłowodów. Odcięci od bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. W pozornej strefie komfortu.

Teraz wracamy po przerwie, wreszcie lżej oddychając po obostrzeniach covidowych. Sezon edukacyjnych  spotkań ogłaszamy w końcu otwartym, rozpoczynając go siódmą edycją wydarzenia Speakers Corner, które wkroczyło ponownie na scenę Piątki dzięki zaangażowaniu uczniów – to oni po dwóch latach zdalnego nauczania, mimo wewnętrznych oporów i obaw przed wystąpieniem publicznym postanowili zapomnieć o covidowej rzeczywistości i zapisać się w historii kącika mówców.

Tegoroczny Speakers Corner, otworzył pan profesor Marek Dąbrowski – pasjonat wypraw i podróży, który
opowiedział uczniom o swoich przeżyciach i wspomnieniach z Sarajewa.

Konrad Bielecki z klasy 3dp w dość niekonwencjonalny sposób przybliżył nam temat zagrożeń w
Internecie.

Ada Grzybek z 2d przedstawiła wpływ pandemii na zdrowie psychiczne.

Maja Łazicka z klasy 3cp zaprezentowała ewolucję postaci kobiecych w animacjach Disneya.

Martyna Kozikowska z 3dp odzwierciedliła bolączki współczesnych, wyrażając obawy przed angażowaniem się.

Wiktor Wiśniewski – uczeń klasy 3ap, przywdziawszy fartuch chemika, zdradził, jakie miejsce zajmuje uran w życiu codziennym.

Zosia Panek z klasy 2d w niezwykle wyważony sposób podjęła trudną kwestię akceptacji osób LGBT+.

Wszystkim występującym możemy pogratulować wyjątkowych prezentacji, świetnego przygotowania i wyśmienitej prezencji.

Poziom zaprezentowany przez mówców był bardzo wyrównany. Jak co roku, przyznaliśmy nagrodę publiczności, tym razem został nią wyróżniony Wiktor Wiśniewski. Z kolei jury w składzie: pp. Joanna Szymczak-Kolarz, pp. Solik Kiazimowa, pp. Lucyna Gronert, przewodniczący SU Mateusz Wasilewski, zagłosowało na Maję Łazicką.

Wszyscy speakerzy otrzymali upominki ufundowane przez firmę Omida Logistics, oraz przez dwie nauczycielki języka angielskiego, panie profesor Lucynę Gronert i Sołmaz Kiazimową.

Wydarzenie uświetnili utalentowani muzycznie uczniowie Piątki:

Agnieszka Czabańska z klasy 1d-geo, Bianka Browczuk, Lilia Hurless, Estera Laskowska z klasy 3cp, Michał Piotrowicz z klasy 3dp, Konstanty Maśniak z klasy 3ag, Jarosław Kobiela z klasy 3bg, Maria Ossowska, Antoni Biłanicz i Wiktor Lijewski z klasy 3cg

Nie mniej ważne podziękowania należą się ekipie technicznej z klasy 2b i 3bp, która mimo kłopotów technicznych zachowała zimną krew i zadbała o nagłośnienie imprezy.

Scena Piątki jest zawsze dla Was otwarta. Wchodźcie na nią, przemawiajcie, występujcie, zachwycajcie talentem lub po prostu na niej ćwiczcie.

Wspólnie pokonaliśmy pocovidową niemoc. Dziękujemy Wam za liczny udział w siódmej edycji Speakers Corner i zapraszamy za rok.

tekst: pp. Katarzyna Tusk-Olczka

zdjęcia: Dorota Bandzmer (biblioteka)

grafiki: Jan Wrzosek kl. 3dp

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg