Archeologad na straży uwolnionej książki

Istoty mające wiele wspólnego z gadami są różne, niektóre płaczą krokodylimi łzami, inne mają węża w kieszeni. Nasz „Piątkowy” gad jest całkiem nietypowy – to Archeologad – strażnik książek i czytelniczych statystyk, a także niwelator geodezyjnych różnic… będzie sprawdzał poziom czytania między piętrami.
Spytacie, o co w ogóle chodzi? Zwyczajnie, o bookcrossing w awangardowej formie. Biblioteka V LO wraz z grupą uczniów tworzących drużynę projektową Funduszu Młodzieżowego zakupiła mini regał na dobrą literaturę, aby zachęcić do jej wymiany.

Mebelek znalazł miejsce przy narożnej kanapie na piętrze. Nazwiemy je pewnie BOOKS’ CORNER i zostawimy pod opieką dzielnego Archeologada, który co piątek będzie meldował stan mini księgozbioru, jak dziś, na nowo utworzonym profilu:
https://www.facebook.com/Archeologad/
Akcja ma już swój regulamin oraz autorski zeszyt do zaznaczania wymian książkowych – nie chcemy, aby przeprowadzki książek poszły w zapomnienie – niech tworzy się historia czytelniczego ruchu.
Na kontenerku znajdziecie miejsce na kawę lub dobre czasopismo – zachęcamy do przynoszenia jeszcze nowej, ale już przeczytanej prasy.
Mamy już plany, jak ożywić kanapę i ściany nad nią. Trzymajcie kciuki za Archeologada i jego Team! 

Grupa inicjatywna:

Grzegorz Baran I c (lider grupy, pomysłodawca profilu na fb poświęconego akcji bookcrossingowej)

Katarzyna Ściborska I a (pomysłodawca i twórca maxibooka reklamującego akcję)

Julia Naczke II c (autorka plakatów propagandowych)

Zuzanna Żółtowska II e, Kajetan Dulian II a (członkowie wspierający)

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg