III edycja Speakers Corner

Kącik mówców wygłaszających sądy na wybrany temat, koniecznie w języku angielskim, zakorzenił się w tradycji V LO w Gdańsku na dobre. W czwartek, 25 stycznia 2018 roku, już po raz trzeci, w auli szkoły spotkali się słuchacze i wyśmienici retorzy:

p. prof. Jacek Pankrac – opowiadający o apetycie na naukę języków obcych, a dokładniej swej najnowszej pasji poznawania tajników języka duńskiego.

Jakub Lewandowski z kl. III b – rozważający ważki problem zmian klimatycznych.

Natalia Czepita z kl. II f – zdradzająca tajniki wpływu urody na pewność siebie, oraz przybliżająca preferencje rożnych kultur, których przedstawiciele zupełnie inaczej postrzegają piękno.

Błażej Raszyński z kl. II a – tegoroczny zdobywca II miejsca w finale I Ogólnopolskiego Konkursu „Translation Master”, który opowiadał kwieciście o narodzinach nauki.

Jakub Galewski z kl. III d – prezentujący niepokojący majstersztyk słowny o psychopatach wśród nas.

Paulina Stadnik z kl. II d – nawiązująca do znamiennych słów Winstona Churchila „Attitude is small thing that makes a big difference”.

Grzegorz Pozorski z kl. II c – udowadniający bezsprzecznie, że aby być dobrym mówcą, należy nie tylko przemawiać, ale przykuć uwagę słuchających. „Attention is everything” – to prawda…

Wydarzenie prowadzili Daria Lemmle oraz Olaf Bukowski.

Wywiad z ramienia TV LO przeprowadził Jakub Dybcio. Za kamerą stała Małgorzata Wendt.

Niestety na Speakers Corner nie dotarł absolwent V LO, pan Wojciech Tyborski, Dyrektor Invest Pomerania.

Kolejna edycja już za rok.

Zdjęcia: Dorota Drzewińska-Bandzmer (biblioteka V LO)

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg