Mimy w Piątce

Stary, piszę jak potrafię…

W kwietniu w Piątce pojawiły się mimy. Wyszły z biblioteki i bez słowa zawiesiły na I piętrze tajemnicze plansze. Niektóre informowały, że depresji nie ma, ktoś chwalił się, że ocalił bagno, jeszcze inne twierdziły, że głos ucznia trwa. Wszystkie były intrygujące. Do każdej był dołączony QR kod.

Po dzwonku na przerwę na korytarzu zrobiło się ciasno. Wszystkie ręce sięgały po telefony. Poziom czytelnictwa wzrastał. Szkoda, że większość osób ograniczała się do zdobycia wiedzy powierzchownej i kończyła lekturę na tytule wybranego wiersza Zbigniewa Herberta, do którego prowadził QR kod.

Największe zainteresowanie wzbudziły nagrania audio, przygotowane przez Anię Koczyk z II e i Kajetana Duliana z II a.

Więcej na temat Mimów Herberta można znaleźć na stronie poświęconej projektowi.

Mimy nie spoczęły na laurach. Tego samego dnia udzieliły wywiadu Radiu Gdańsk (to rzadkość usłyszeć mima!) i przygotowują się do odwiedzin na oddziale dziecięcym szpitala w Gdańsku. Zajrzą tam z drobnymi upominkami od Miasta Gdańska, które będzie można otrzymać po rozwiązaniu mimowej zagadki… Szczegóły z realizacji projektu już wkrótce.

Zakupy na realizację sfinansował Fundusz Młodzieżowy (oraz same mimy), gadżety na upominki dla dzieci zapewniło Miasto Gdańsk

Projekt koordynowała Dorota Drzewińska-Bandzmer

zdjęcia Dorota Drzewińska-Bandzmer

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg