Książkowa Pomoc 2018 – uroczyste zwieńczenie akcji

W piątek 21 września 2018 roku miało miejsce zwieńczenie naszej czerwcowej akcji „Książkowa Pomoc”. We współpracy z firmą KEMIRA oraz innymi firmami z Gdańska i Gdyni udało nam się w czerwcu zorganizować wydarzenie charytatywne, które na długo zagości w pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W atmosferze rodzinnego świętowania, podczas pikniku, zabaw i gier na dziedzińcu naszej szkoły udało nam się zebrać ze sprzedaży książek ponad 5000 złotych na rzecz szpitala dziecięcego w Oliwie.
W piątek odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego z zebranych funduszy. Oddział Niemowlęcy i Neonatologiczny zyskał dzięki nam dwa nebulizatory do inhalacji oraz nową pompę infuzyjną, która według ordynator oddziału pani lek.med. Dagmary Kondrackiej – Dajnowicz, jest niezbędna do precyzyjnego i równomiernego podawania leków małym pacjentom.
Obecni na spotkaniu organizatorzy wydarzenia: pani Maja Paradecka, dyrektor HR firmy KEMIRA, pani Katarzyna Tusk – Olczak wraz z trzema uczniami ze swojej klasy wychowawczej: Olafem Bukowskim, Zuzią Maźniewską i Olą Wójcikowską (2c), w towarzystwie pani dyrektor Elżbiety Piszczek uroczyście przekazali sprzęt, nie kryjąc przy tym dumy i zadowolenia z niesienia pomocy małym chorym pacjentom. Pani prezes szpitala, lek. med. Małgorzata Paszkowicz, wyraziła nadzieję na dalszą współpracę, którą oczywiście zadeklarowaliśmy kontynuować we współpracy z KEMIRĄ. W końcu Oddział Niemowlęcy i Neonatologiczny Szpitala na Polanki ma numer 5, nie jest to zapewne przypadkowe, będziemy starali się więc nieść pomoc i otoczyć opieką dzieci z tego oddziału w myśl hasła „Piątka dla Piątki.”

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg