Gala zakończeniowa Funduszy Młodzieżowych

24 października 2018 roku w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego podsumowano projekty SUPER (Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych) i RKPP (Rozwijamy Kompetencje i Programujemy Przyszłość), czyli pisząc językiem dla niewtajemniczonych, realizacje pomysłów, które uzyskały dofinansowanie z puli środków Funduszy Młodzieżowychw ramach Poddziałania 3.2.1. Jakość edukacji ogólnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wydarzenie zorganizowane zostało dla uczniów gdańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jak się okazało zostaliśmy wyróżnieni aż w trzech kategoriach:

  1. opiekun, który zrealizował najwięcej projektów z uczniami (I miejsce za ilość projektów i wzorową współpracę przypadł Dorocie Drzewińskiej-Bandzmer)
  2. szkoła, która zrealizowała najwięcej projektów spośród szkół (I miejsce dla VLO w Gdańsku)
  3. grupa inicjatywna, która zrealizowała najciekawszy projekt (II miejsce dla projektu Mimy Herberta)

Przy okazji odbierania gratulacji, wzbogaciliśmy się jako szkoła o kilka gier, z których będzie można korzystać podczas okienek między lekcjami, lub czekając na zajęcia pozalekcyjne. Abalone, Scrabble, Dobble i Story Cubes czekają na chętnych w czytelni VLO.

Liczymy na reaktywację Funduszy Młodzieżowych w przyszłym roku kalendarzowym, a tym samym możliwość wprowadzania w życie kolejnych pomysłów, testowania innowacyjnych rozwiązań i realizowania licznych pasji.

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg